Sovětská vozidla


Sovětské tanky v podstatě zosobňují stereotypní představu tanku jako silně pancéřovaného bojového vozidla s dělem. Vozidla tohoto národa, zvláště těžké tanky, jsou přesně taková: jejich pancíř je spolehlivý a jejich děla se vyznačují vysokým alfa poškozením (množství poškození způsobeného jednou ranou). Proto je SSSR považováno za jeden ze snadnějších národů na hraní a jako vhodná volba pro začátečníky. Nevýhodou je, že sovětské tanky mají poměrně pomalé nabíjení a zaměřování a jejich děla jsou málo přesná.

Sovětské těžké tanky: Perfektní vozidla do první útočné vlny a k prolomení obrany. Sovětské těžké tanky obvykle vydrží značné množství poškození, neboť mají dobrý pancíř a hodně bodů výdrže. Navíc jsou vybaveny děly schopnými způsobit jednou ranou strašlivé množství poškození. Slabinou těchto vozidel je obecně horší pohyblivost, stejně jako již zmíněná pomalejší střelba a horší přesnost.

Sovětské střední tanky: Velmi univerzální, a to i na poměry středních tanků. Díky své vysoké rychlosti, ovladatelnosti, dobrému ovládání děla a hodnotám poškození mohou sovětské střední tanky na bojišti zastoupit celou řadu rolí. Jejich slabinou je slabé pancéřování a špatný záporný náměr děla, limitující jejich využití v pozici "hull-down".

Sovětské lehké tanky: Mnoho sovětských lehkých tanků patří mezi nejrychlejší vozidla ve hře. Tato unikátní kvalita spolu s malými rozměry je dělá perfektními průzkumníky - jak pasivními (vyhlížejícími nepřítele ze skrytu), tak aktivními (pohyblivými a útočícími). Jejich schopnost poškodit nepřítele je v bitvách vyšších úrovní minimální, měly by proto být použity především k průzkumu.

Sovětské stíhače tanků: Sovětské stíhače tanků jsou založeny na silné ráně, jakou umí zasadit. Tito lovci jsou určeni hlavně jako podpora , schopná nepřítele ochromit obrovským poškozením.. Máme zde dvě možnosti směru výzkumu - jedna upřednostňuje pohyblivost a průměrné poškození za minutu, druhá se soustředí na zničující alfa poškození. Obě ale mají jedno společné, a to že nemají věže. To znamená, že změnit cíl vyžaduje otočení celého vozidla a opětovné zamíření. Další slabinou sovětských stíhačů tanků je relativní zranitelnost, jakmile jsou odhaleny - lze je snadno zničit, protože jejich pancéřování není moc spolehlivé, a to zejména v bocích a v zadní části.

Sovětské dělostřelectvo: Obecně, sovětské dělostřelectvo představuje na většině úrovní dobré vyvážení mezi přesností a vysokým poškozením. Ale vozidla vyšší úrovně mají spíše tendenci se přiklánět k vyššímu alfa poškození. Většina sovětských "SPG" se také pyšní vysokou balistickou křivkou - to znamená, že jejich granáty vyletí poměrně vysoko do vzduchu, než spadnou na cíl. V mnoha případech tak mohou zasáhnout cíl, skrývající se za docela velkou překážkou.